محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

نصب سریع و آسان

  • چهارشنبه 13 تیر 1397
  • استانداردها

خرید پارکت

آموزش نصب پارکت لمنیت فلورپن:

نصب پارکت لمنیت بسیار آسان است. برای نصب پارکت لمنیت بهتر است به نکات زیر توجه نمایید.

1.قبل از شروع هر کاری زیر سازی کف محل نصب لمنیت پارکت باید کاملا صاف و بدون پستی و بلندی باشد.

2.پارکت لمنیت ها در فصول سرد 72 ساعت و در فصول گرم 48 ساعت قبل از نصب در محیط نصب قرار دهید تا با دمای محیط سازگاری یابند.

3.رطوبت کف محل نصب لمینیت پارکت باید کاملا خشک باشد .

4.حتما در کف ساختمان (زیر لمینت پارکت) فوم استفاده شود. 1 لایه 5 میلیمتری فوم معمولی و 1 لایه 5 میلیمتری فوم سایلنت. در صورت گرمایش از کف بودن سیستم گرمایش حتما اول 1 لایه 5 میلیمتری فوم متالایز و 1 لایه 5 میلیمتری فوم سایلنت استفاده شود.

5.قبل از پهن کردن فوم برای نصب لمنیت پارکت کف محل نصب را کاملا تمیز نمایید.

6.روش چیدمات خود را انتخاب نمایید. برای نصب لمنیت پارکت چند روش چیدمان وجود دارد از جمله چیدمان آجری چیدمان درهم چیدمان پله ای و چیدمان جناقی است که در این آموزش روش متداول یعنی چیدمان پله ای را آموزش خاهیم داد.

 

روش نصب پارکت لمینت متفاوت است . پارکت های چوبی توسط چسب مخصوص به زمین و یکدیگر چسبانده می شدند اما امروزه با ورود لمینیت پارکت به بازار این مساله کاملا از بین رفته و لمنیت پارکت ها به همدیگر کلیک می شوند.

مراحل نصب پارکت لمینیت

1.اول باید جهت نصب را تعیین کنیم پارکت لمینیت باید به جهت طول محل نصب گردد و بهتر است از افراد خبره استفاده شود.

2.بهتر است در اتاقهای مربعی برای نصب لمنیت پارکت جهت نور را مد نظر داشته باشیم و پارکت لمینیت در جهت نور نصب شود.

3.دیوار طویلتر که نسبت به دیگر دیوارها صافتر هم باشد به عنوان مرجع انتخاب شود و فوم ها را در راستای همین دیوار پهن کنید.

4.همه لمینیت پارکتها را از بسته خود جدا نکنید جعبه لمنیت پارکت محافظ کلیکهای لمینیت پارکت است.

5.در مرحله نصب لمنیت پارکت توجه داشته باشید که لمنیت پارکت به دیوارها نچسبد فاصله تقریبی 8 میلیمتر تقریبا به ضخامت خود تایل فاصله از هر طرف ،نیاز است برای این کار از خود قطعات کوچک خود پارکت لمینیت استفاد کنید و برای هر متر دو عدد از این قطعات برای تراز بودن از دیوار استفاده نمایید.

(این کار باعث میشود زمان تغییر دما با انقباظ و انبساط پارکت لمنیت جا برای تغییر سایز داشته باشد در غیر این صورت بعد از چند مدت لب های پارکت لمنیت بر اثر فشار یا ترک می خورد یا برجسته شده از حالت اولیه خارج می شود)

 6.معمولا اکثر شکافهای (کلیک ها) پارکت لمینیت ها طوری طراحی شده اند که لازم است نصب پارکت لمینیت از سمت چپ شروع شود پس باید اولین تایل از لمینیت پارکت در سمت چپ اتاق به موازات دیوار مرجع قرار گرفته و دیگر تایل ها به ترتیب در راستای طول نصب شوند. 6 تایل آخر که به دیوار انتهایی می رسد لازم است برش داده و اندازه شود برای این کار یا خود تایل را برعکس روی پارکت لمینیت گذاشته خط بزنید یا با استفاده از متر اندازه را روی تایل انتقال دهید.

7.برای چیدمان پله ای لمنیت پارکت 4 قطعه تایل در اندازهای 1/1 -4/3-2/1-4/1 نیازمندیم یعنی تایل اول از ردیف که نصب کردایم ور اندازه کامل 1/1 تایل اول از ردیف دوم را 4/3 (تایل را به چها قسمت مسادی علامت زده و 1 قسمت از اول تایل را برش دهید) تایلهای بعدی را نصب کرده در ردیف سومتایل را نصف کرده 2/1 نصب می کنیم در ردیف چهارم تنها یک قسمت از چهار قسما یعنی 4/1 تایل را استفاده نمایید تا چیدمان پله ای به وجود آید. (در نظر داشته باشید باقیمانده برشهای انتهایی در شروع ردیفها قابل استفاده است)

8.پیش بینی می شود تا این مرحله سطح فوم شما را لمینیت پارکت گرفته باشد پس به فوم جدید نیاز داریم کف را جارو و فوم های بعدی را پهن کنید دقت داشتهباشید فم ها روی هم نیفتند لبه فوم ها کاملا موماس با یکدیگر باشد.

پارکت لمنیت فلورپن به دلیل استفاده از سیستم کلیک دابل و استاندارد کلیک یونیلین و یونیفیت دارای سیستم نصب بسیار آسلن است به گونه ایکه برای کلیک پارکت

لمینیت فلورپن کافیست دو لبه نر و ماده دو تایل را در زاویه 30 درجه به هم قرار داده و به در جهت پایین فشار دهید تا دوبار کلیک شود . پارکت لمینیت فلورپن چند بار نصب بوده یعنی تا 5 بار امکان جدا شدن و نصب مجدد را دارد. جدا نمودن پارکت لمینیت فلورپن بر عکس روش نصب بوده و به راحتی نصب آن است در حالی که به دلیل استفاده از استاندارد یونیلین و یونیفیت امکان جدا شدن (فاصله گرفتن دو تایل از یکدیگر)  بعد از نصب وجود ندارد.

 

 

 

جدیدترین مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!