محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

سازگار با محیط زیست

  • چهارشنبه 13 تیر 1397
  • استانداردها

مسئله خرید پارکت لمینت هم موضوعی است که ذهن بسیاری از علاقه مندان را به خود معطوف کرده است. به یاد داشته باشید که این مسئله یعنی خرید و انتخاب پارکت لمینت می تواند تبدیل به چالشی خسته کننده و طولانی شود به خصوص برای افراد مشکل پسندی که علاقه دارند همه عناصر و اجزای منزل شان هماهنگ و زیبا و درجه یک باشند. از طرف دیگر کسانی هم فقط به دنبال خرید پارکت لمینت های محیط زیست دوست هستند که اخیرا در سالهای گذشته، برخی از شرکت های تولید کننده در تبلیغاتشان از پارکت لمینت های کاملا محیط زیست دوست و کاملا سبز صحبت کرده اند. البته توجه داشته باشید که بر خلاف تبلیغات و شعارهای برخی از این شرکت ها، استفاده از برخی مواد شیمیایی و چسب های صنعتی و سمی خود خلاف این مسئله را نشان می دهد.

 حال با مطالعه این موارد و بررسی مسائل مختلف در زمینه تولید و ساخت پارکت لمینت، بسیاری از افراد ممکن بپرسند که با این اوصاف، آیا اصلا چیزی تحت عنوان پارکت لمینت دوست دار محیط زیست وجود دارد؟ آیا مدلهایی از کفپوش های چوبی پارکت لمینت وجود دارد که در ساخت آن از چسب های سمی و یا مواد شیمیایی استفاده نشده باشد؟

قبلا در ساخت برخی از کفپوش های چوبی، از مواد سمی و فرمالدئید دار استفاده می شد ولی در سال های اخیر شرکت های تولید کننده لمینیت پارکت از جمله  شرکت فلورپن زیر مجموعه شرکت کاستامونو انتگره تلاش کرده اند تا حد امکان این مسئله را کاهش دهند به طوری که از حداقل این مواد در ساخت کفپوش های چوبی استفاده شود و با دارا بودن علامت استاندارد E1 که نشاندهنده کمترین میزان مواد سرطانزا یعنی فورمالدهید است و با استفاده از جنگل های خصوصی تجدید پذیر محیط زیست دوست بودن خود را به جهانیان ثابت نموده.  اما در هر صورت هر چه تخته های کفپوش چوبی، طبیعی تر باشند از لحاظ محیط زیست دوست بودن بهتر است که این مورد نیاز به هزینه چند برابر در مرحله اول و هزینه سالانه نگهداری می باشد.

جدیدترین مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!