محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

زیبا ترین دکوراسیون با پارکت لمینت

  • دوشنبه 7 آبان 1397
  • مقالات

خرید پارکت

از مهم ترین عوامل بسیار موثر در بحث دکوراسیون داخلی منزل یا حتی محل کار انتخاب پارکت لمینت مناسب می باشد. در این زمینه طراح داخلی باید شناخت کافی از انواع کف پوش ها داشته باشد از آنجایی که پارکت لمینت با داشتن سطحی مقاوم و با دوام و همچینن ظاهری زیبا یکی ازبی رقیب ترین کف پوش ها می باشد و همچنین  نظافت پارکت لمینت کار بسیار آسانی می باشد .

احتمالا شما نیز جز افرادی هستید که مایل هستید خانه ای که در آن زندگی می کنید در نوع خود بی نظیر باشد و از لحاظ مختلف کامل باشد، که این کار با استفاده از پارکت لمینت  میسر می باشد.

بسیاری از بانوان امروزه به دنبال تنوعی چشم گیر در محیط خانه خود  می باشند. برای تغییر دکوراسیون منزل خود می توانید از پارکت لمینت استفاده کنید. پارکت لمینت فلورپن که یکی از بهترین انواع پارکت ترکیه می باشد  امروزه  جایگزین مناسبی برای پوشاندن کف منازل  و محل کار شده است. باخرید پارکت لمینت با قیمت مناسب شما دیگر نیازی به صرف هزینه ی کلان  برای کاشی و سرامیک کردن کف منزل خود ندارید. همچنین با پارکت کردن کف منزل خود به میزان کاشی سرامیک کردن کف زمان کمتری خواهد برد. زیرا پارکت لمینت  نصب آسانی دارد و همچنین موقع نصب نیازی به استفاده ازچسب نیست. سوال بسیاری از افرادی که مایل اند کف منزل آنها پارکت لمینت شود این است که قیمت پارکت لمینت به چه صورت محاسبه می شود؟

قیمت پارکت بسته به جنس ، شرکت تولید کننده یا وارد کننده در واقع برند ، متراژ مورد نیاز و همچنین کشور که در آن تولید شده است بستگی دارد.

همان طور که در گفته شد قیمت پارکت به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه ی این مقاله قصد داریم شما را با برخی از این عوامل آشنا کنیم تا در هنگام خرید پارکت لمینت بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

تاثیر فاکتور کیفیت بر قیمت پارکت

در صورتیکه رفت و آمد در خانه و شرکت شما زیاد است حدالامکان از پارکت های ارزان قیمت استفاده نکنید ، چرا که  پارکت های ارزان ، مقاومت و طول عمر کمتری نسبت به پارکت های گران تر دارند . در پارکت هایی که کیفیت پایین و قیمت ازران تری دارند کلیک ها استاندارد نبوده و موجب می شود قطعات پارکت در مدت زمان کوتاهی از همدیگر جدا شوند . در پارکت های با کیفیت این مشکل به چشم نمی خورد . توصیه می شود از پارکت  ارزان برای مسیر های پر رفت آمد استفاده نکنید.

تاثیر فاکتور ضخامت بر قیمت پارکت

ضخامت یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین کیفیت و قیمت پارکت  می باشد . هر اندازه که ضخامت پارکت ها بیشتر باشد بدین معنی است که تعداد بیشتری لایه در آن به کار رفته است و از مقاومت بیشتری برخوردار است به همین دلیل پارکت های با کیفیت معمولا ضخامت بیشتری دارند . پارکت های موجود در بازار معمولا ضخامتی بین 8 تا 12 میلیمتر دارد.

بهتر است برای دوری از هر گونه نارضایتی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کف پوش مناسب برای خانه خود را خودتان انتخاب کنید و این یعنی باید به تحقیق در مورد مدل ها و ویژگی ها مختلف پارکت ها یا کف پوش ها بپردازید و تمامی جوانب را درنظر بگیرید. برای مثال در بازسازی منزل خود  اگر طراحی دیوار خانه از کاغذ دیواری با طرح و رنگ قوی استفاده کرده اید بهتر است برای کف خانه کف پوشی ساده، بدونه طرح و خلوت استفاده کنید تا  تعادل در محیط برقرار شود.

پارکت های چوبی با توجه به جنس چوب و نوع گره های آن (موازی یا بافت دار) دارای تنوع زیادی هستند. چوب های نرم تر از قبیل کاج و صنوبر از جمله کف پوش ساده را شکل می دهند که به صورت موازی کنار هم نصب می شوند. این کفپوش ها در بازار ارزان تر از مدل های دیگر هستند اما در مقابل از مقاومت کمتری برخوردار هستند. پس از این کفپوش ها نباید درمحیط های که در آن رفت و آمد زیاد است مانند آشپزخانه استفاده کنید.نوع دیگر کفپوش های سخت هستند که از چوب های بلوط و افرا تهیه می شوند و به آسانی خراب نمی شوند البته قیمت آنها نسبت به مدل نرم گران تر است.

کلیه کف پوش ها چه از جنس نرم و چه از جنس سخت دارای رتبه بندی هستند. مثلا کفپوش درجه یک دارای درخشندگی و گره های بیشتر است و برای محیط هایی مثل پذیرایی مناسب است اما برای مکان هایی مثل اتاق که قرار است فرشی بزرگ در وسط پهن شود بهتر است از کف پوش ها درجه ۲ استفاده شود.

در بحث رنگ کف پوش ها هم باید توجه کنید، رنگی که میخواهید انتخاب کنید دکوراسیون  داخلی کلی فضا را شکل می دهد. رنگ روشن بسیار زیاد فضا را غیر رسمی می کند در حالتی که رنگ تیره بیشتر احساس رسمی و شیک بودن و مدرن بود به محیط می دهد. البته رنگ های روشن برای فضاهای کوچک تر مناسب هستند چرا که فضا را بزرگتر جلوه می دهند اما کف پوش ها  تیره رنگ محیط بزرگ را گرم و صمیمی نشان می دهد.

جدیدترین مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!