محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

فاکتورهای مهم درانتخاب پارکت لمینت

  • شنبه 10 آذر 1397
  • مقالات

خرید پارکت

از جمله فاکتور های مهم در انتخاب پارکت  مقاومت و رنگ آن می باشد. نگاه کلی به درجه بندی کیفیت و مقاومت انواع پارکت ها:

ACها بیانگر میزان پایداری پارکت لمینت هستند درواقع این کدها کدهایی هستند که میزان مقاومت پارکت لمينت را نشان مي دهند. برای درج کردن AC در واقع تست های مختلفی رو پارکت لمينت انجام مي شود تا ميزان مقاومت آن را تعيين کند. اين تست ها، تست های مختلف در مورد ضدآتش،ضد خط و خش،لکه و آلودگی،... مي باشند تست ها همچنين در مورد مواردی همچون تست فشار پايه مبل .ضخامت لبه ها و غيره نيز مي باشد که اگر تست ها مورد قبول واقع نشود در واقع پارکت لمينيت این درجه را نمي گيرد.

 

در برابر آسیب درجه بندی های پارکت لمينت فلورپن با توجه به مقاومت پارکت لمينت به دو دسته بندی مصارف خانگی و تجاری تقسيم بندی مي شود.

-(AC 1) برای مصارف خانگی با ترافيک رفت و آمد  کم،مناسب  برای اتاق خواب ها اتاق مهمان

-(AC 2) برای مصارف خانگی با ترافيک رفت و آمد معمولی,مناسب  برای اتاق خواب ها اتاق مهمان وسالن پذيرايی

-(AC 3) برای مصارف خانگی و اماکن خصوصی مناسب می باشد. مانند مصارف تجاری، با ترافيک کم،مناسب برای هتل ها

-(AC 4) برای مصارف خانگی پر تردد و اماکن اداری مناسب می باشد.

-(AC 5) برای اماکن عمومی پرتردد مناسب می باشد.

-(AC 6) برای اماکن عمومی کاملا پرتردد فرودگاها ایستگاه مترو و... مناسب می باشد

تمامی شرکت های سازنده بايد اين تست ها را انجام بدهند و پارکت لمينت را با درجه بندی های مختلف برای مصارف مختلف مشتريان فراهم کنند.همان طورکه گفته شد بالاترین درجه کیفیت AC 6 که مناسب برای اماکن عمومی کاملا پرتردد فرودگاها ایستگاه مترو و... است که درمقابل ترافیک رفت وآمدبالا وسایرتست های مربوطه مانند خط وخش وآتش ولکه و... بسیارمقاوم ومناسب هستند.

از دیگر فاکتور های مهم در انتخاب پارکت رنگ آن می باشد.رنگ کف مورد بسیار مهمی در دیزاین و طراحی داخلی می باشد که همیشه مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار می گیرد.در زیر به مواردی اشاره شده است که به شما کمک می کند تا رنگ پارکت را برای فضای مورد نظر خود انتخاب کنید.اگر منزل یا فضای مورد نظر شما کوچک است از رنگ های روشن استفاده کنید زیرا علاوه بر اینکه فضای شما بزرگتر نشان داده می شود حس نشاط و سرزندگی و تمیزی را در فضای  دکوراسیون منزل  شما جاری می کند. رنگ های روشن برای کف علاوه بر اینکه بسیار کلاسیک می باشد از لحاظ هارمونی و تطبیق با سایرلوازم داخلی نظیر مبلمان، پنجره ها و درها بسیار ساده تر است.یک خانه با پارکت و دیوار های روشن بزرگتر نشان داده می شود ولی اگر در تمام فضا از رنگ های روشن استفاده کنید خانه سردو بی روح می شود بنابراین با وارد کردن رنگ های تیره و تند به دکوراسیون منزل و دکوراسیون داخلی ازسردی و یکنواختی فضا کاسته می شود.

اگر کف و سقف روشن باشد و دیوارها تیره باشد از نظر بصری خطوط افقی بیشتری معرض دید و توجه قرار می گیرد. اگر تنها کف روشن باشد و سقف ها و دیوار ها تیره باشد محل مورد باریک تر و بلند تر به نظر می رسد برای فضاهای رسمی از کفپوش های تیره رنگ استفاده کنید. به این دلیل که فضای مورد نظر را شیک تر و با شکوه تر خواهد کرد، که کاملا مناسب فضا های رسمی می باشد وعلاوه براین حس ارتباط باطبیعت را ایجاد می کند.

در صورتی که پارکت تیره را انتخاب می کنید با روشن کردن دیوار ها  و سقف، فضای خود را پهن تر نشان می دهید اگر سقف ها را نیز  مانند کف تیره کنید فضای شما پهن تر و کوتاه تر به نظر می رسد. اگر سقف ها روشن اما دیوارها و کف تیره باشد حس بودن در زیر زمین را در فرد ایجاد می کند چون نور فقط از بالا خواهد بود. اگر به فکر فضایی صمیمی و غیر رسمی هستید، از کفپوش چوبی با رنگ روشن تر که احساس غیر رسمی را به دکوراسیون فضا القا می کند، استفاده کنید. زیرا باعث ایجاد فضایی دلبازتر و وسیع تر می شود .

بازرگانی کوه کمری به عنوان نماینده شرکت کاستامونو انتگره در ایران، انواع پارکت لمینت تولیدی این شرکت را در اندازه ها و رنگ های متنوع عرضه می کند. انبوه سازان، فعالان بخش مسکن و معماری، و طراحان دکوراسیون داخلی ساختمان می توانند جهت خرید پارکت، و پارکت ترکیه از صفحه محصولات فروشگاه اینترنتی بازرگانی کوه کمری بازدید کنید.

جدیدترین مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!