محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

چگونه پارکت مرغوب را تشخیص دهیم

  • شنبه 24 شهریور 1397
  • مقالات

پارکت لمینت فلورپن

پارکت چوبی ساخته شده از چوب طبیعی می باشد و این ماده  تجدید پذیر و قابل بازیافت است. قطع درختان از جنگل های پایدار (جنگل هایی که بعد از قطع هر درخت بلافاصله نهالی جایگزین کاشته می شود) نه تنها ضرری برای محیط زیست ایجاد نمی کند بلکه کمک  زیادی  به تولید اکسیژن و جذب دی اکسید کربن می کند. همان طور که می دانید برای رشد یک نهال میزان دی اکسید کربن بیشتری نیاز است بنابراین پروسه ی رشد یک نهال و تبدیل آن به درخت کمک شایانی به محیط زیست خواهد کرد. با توجه به دلایل مذکور می توان نتیجه گرفت پارکت چوبی هیچ گونه آسیبی به طبیعت و محیط زیست وارد نخواهد کرد و پارکت طبیعی دوستدار محیط زیست است اما برخی افراد که به اشتباه پارکت چوبی را متریالی می دانند که موجب نابودی درختان می شود.

چگونه پارکت یا لمینیت خود را انتخاب کنیم؟

پارکت چیست؟

پارکت به کفپوش هایی گویند  که جنس آنها از چوب طبیعی درختان است، پارکت را به کف می چسبانند، پس از چسباندن و خشک شدن چسب، برای صاف و صیقلی کردن سطح روی آن را ساب و سپس لاک می زنند تا یکدست و براق شود، اینگونه پارکت ها نسبت به آب فوق العاده حساس بوده و در صورت آب خوردگی سریعا دچار تورم می شوند یا به اصطلاح باد می کنند، پارکت در اثر برخورد اشیاء نوک تیز سریعا آسیب دیده و خش می افتد، و پس از گذشت چند سال لازم است تا سطح آن مجددا ساب و لاک زده شود چرا که دیگر برق و جلای اولیه را نخواهد داشت. به این گونه پارکت ها، پارکت کشوری نیز می گویند.

لمینت چیست؟

لمینیت که اصطلاحا به آن لمینت پارکت می گویند از جنس (هارد,دانسیته,فایبربرد) می باشد از مواد چوب ساخته می شود نه اینکه مانند پارکت مستقیما از خود چوب درختان ساخته شود .

تفاوت پارکت و لمینت

 پارکت لمینت ها از هر نظر تفاوت های بسیار زیادی با پارکت های چوبی دارند از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پارکت لمینت فلورپن به هنگام نصب به کف چسب نمی خورند بلکه با شیارهایی که به آنها کلیک گفته می شود و دور تا دور لمینت ها  درون یکدیگر قرار می گیرند و هرچه متراژ کار بالاتر می رود وزن لمینت های در هم قفل شده نیز به نسبت بیشتر می شود و همین وزن یکی از عوامل نگهدارنده لمینت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب می باشد.

پارکت لمینت فلورپن به علت اینکه به کف چسب نمی خورند کف زیرین خود را خراب نمی کنند به عنوان مثال اگر کفی سنگ فرش باشد و از روی آن لمینت اجرا شود، اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینت ها را جمع کنیم بدون اینکه کوچکترین آسیبی به کف سنگ زیرین وارد شود می توانیم این کار را انجام دهیم.

پارکت لمینت فلورپن را به هنگام خرید پارکت می توان تا چندین بار پس از نصب جمع آوری و مجددا در فضایی دیگر نصب کرد.

پارکت لمینت فلورپن به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود پس از اجرای کامل تا حد زیادی عایق صدا و عایق حرارت  هستند.

نسبت به آب بسیار مقاومتر از پارکت های قدیمی چوبی هستند.

نسبت به اجسام نوک تیز بسیار مقاومتر از پارکت های قدیمی هستند.

سرعت نصب و اجرای پارکت لمینت بسیار بالاست به طور میانگین یک واحد با مساحت 100 متر مربع در یک روز الی یک روز و نیم اجرا می شود.

پس از نصب نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام  می رسد پس از نظافت می توان وسایل را روی آن چید.

بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر متریال های ساختمانی مانند سنگ و سرامیک و ... می باشد.

لمینیتها از نطر طبی بودن بسیار مناسب بوده و سازگار با پوست و بدن انسان می باشد.

 پارکت و لمینت از طرفداران زیادی برخوردار هستند. چرا ؟

به دلیل داشتن طرح و رنگ های بسیار متنوع برای هر سلیقه و هر چیدمانی و هم قیمت بودن با کفپوش سرامیکی وکفپوش سنگی جای خود را در خانه ما ایرانی ها ثابت کرده است.

اما این دو محصول تفاوتهایی نیز دارد این روزها اکثرا هر دو لمینت و پارکت را به یک اسم آن هم پارکت می شناشند:

لمینت نسبت به پارکت دوام  و ماندگاری بیشتری دارد، پارکت نسبت به آب فوق العاده حساس بوده و در صورت تماس با آب ، سریعا دچار تورم می شود یا به اصطلاح باد می کند.( مگر اینکه آغشته به مواد ضد آب یا به اصطلاح واتر پروف  شده باشند)

لمینت ها از چند لایه چوب متراکم و به هم فشرده HDF ساخته شده اند و سطح خارجی آنها روکشی است که کپی از طرح چوب طبیعی برداشته شده است.اما پارکت از جنس چوب می باشد.و احتمال بوجود آمدن جانوران ریز، بالاست.

بعد از نصب لمینت نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام می رسد ، پس از نظافت ، می توان وسایل را روی آن چید. در صورتی که تا 24 ساعت از گذاشتن وسائل خیلی سنگین بر روی پارکت باید خود داری نمایید تا شکل اصلی خود را در محیط پیدا کند.

سرعت نصب و اجرای لمینت بسیار بالاست . در صورتی که پارکت زمان بیشتری برای نصب می برد.

در اینجا ذکر این مطلب واجب می باشد که در حال حاضر دیگر در بازارهای جهانی کمتر از پارکتهای چوبی گذشته استفاده می گردد و درخواست ها به سمت  پارکت لمینیت معطوف گردیده است.

بازرگانی کوه کمری به عنوان نماینده شرکت کاستامونو انتگره در ایران، انواع پارکت لمینت تولیدی این شرکت را در اندازه ها و رنگ های متنوع عرضه می کند. انبوه سازان، فعالان بخش مسکن و معماری، و طراحان دکوراسیون داخلی ساختمان می توانند جهت خرید پارکت و پارکت ترکیه از صفحه محصولات فروشگاه اینترنتی بازرگانی کوه کمری بازدید کنید.

جدیدترین مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!