محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

انتخاب رنگ مناسب برای پارکت

  • پنجشنبه 3 آبان 1397
  • مقالات

خرید پارکت

انتخاب بهترین رنگ برای پارکت کار بسیار دشوار است، زیرا زمانی که کار تمام می‌شود هیچ‌کس دوست ندارد دوباره درگیر تغییر پارکت شود.هنگام خرید پارکت احتمالا تنها روی طراحی و رنگ تمرکز خواهید داشت؛ اما در این مقاله قصد داریم پارکت رنگ روشن و تیره را از بعد هم‌خوانی با طراحی کلی و بعد نظافت و تعمیر، بررسی کنیم.

پارکت تیره رنگ

پارکت تیره چوبی مطابق با مد روز است. بدون توجه به زمان ساخت و نوع طراحی خانه، پارکت تیره چوبی هر زمان می تواند مورد پسند و جذاب باشد.

طراحی دکوراسیون

پارکت تیره با بیشتر رنگ‌ها و پارچه‌ها هم‌خوانی دارد. اگر قصد  خرید مبلمان مدرن و رنگارنگ را داشته باشید، یا مبلمانی با ترکیبی از کرم و رنگ واقعی چوب یا حتی چرم، می‌توانید آن را با پارکت تیره‌ی  خود هماهنگ کنید و این بیانگر این است که پارکت تیره با رنگ‌های زیادی هم‌خوانی دارد.

هم‌چنین می‌توانید از این سبک برای طراحی محیط‌های رسمی یا غیررسمی استفاده کنید. برخی تصور می‌کنند پارکت تیره فضای اتاق را رسمی خواهد کرد، اما این‌طور نیست. در حقیقت، بسیاری از طرح‌های پارکت دارای لکه‌های تیره هستند تا اتاق را قدیمی و آنتیک‌تر جلوه دهند.

 می‌توانید از چوب‌هایی با رنگ طبیعی تیره مانند چوب گیلاس یا گردو استفاده کنید یا از چوب‌های روشن مانند کاج یا بلوط با لکه‌های تیره بهره ببرید. این نوع کفپوش هم‌چنین به شما گزینه‌های بیشتری در انتخاب جنس چوب می‌دهد. برای نمونه، چوب درخت گردوی آمریکایی ارزان‌تر از چوب گردو مخصوص نجاری است؛ بنابراین می‌توانید با هزینه‌ی کمتر ظاهر مشابهی داشته باشید.

هر‌کس دیدگاه متفاوتی نسبت به تمیز کردن کفپوش اتاق دارد؛ برخی به‌ظاهر پارکت بیش از عمر آن  خود توجه دارند. اگر در خانه بچه یا حیوانات خانگی دارید، کف اتاق بیشتر کثیف شده و باید بیشتر تمیز شود. بسته به دیدگاه خود نسبت به تمیز کردن اتاق، جنس و طرح کفپوش را انتخاب کنید.

به‌ مرور زمان، روی همه‌ی انواع پارکت که به دلیل رفت و آمد با کفش و عبور حیوانات خانگی، خراش و لکه ایجاد می‌شود. این طبیعی بوده و هیچ نوع پارکت و جنسی از آن در امان نخواهد بود؛ اما خبر خوب این است که پارکت تنها سطح زمین است و مشکلی برای خود چوب به وجود نمی‌آید. اگر به پارکت چوبی تیره فکر می‌کنید، پارکت آماده بهترین نوع کفپوش است، زیرا نیازی به کندن کف اتاق ندارد.

پارکت لمینت فلورپن متعلق به شرکت کاستامانو انتگره در کشور های ترکیه و روسیه  تولید می گردد و بهترین نوع پارکت ترکیه موجود در دنیا می باشد .

پارکت لمینت فلورپن از لحاظ میزان فروش در ترکیه رتبه نخست و در دنیا رتبه پنجم را کسب نموده است و در کشور ایران دارای دفاتر نمایندگی رسمی می باشد که کلیه خدمات فروش و پس از فروش و نصب را به نحو مناسب و مطلوب ارایه می دهند.

از پارکت رنگ تیره در کجا ها استفاده نکنیم؟

اگر تصمیم به استفاده از پارکت چوبی تیره را دارید، بهتر است  در اتاق‌های بسیار کوچک که به قسمت‌های بزرگ خانه متصل نیستند استفاده نکنید چون پارکت تیره اتاق را کوچک‌تر نشان می‌دهد. هم‌چنین از تخته‌های باریک‌تر از 20 سانتی‌متر استفاده نکنید؛ تخته‌های پهن‌تر شکاف‌های کمتری ایجاد کرده و به پارکت تیره تعادل بهتری می‌دهند 

وهم چنین در اتاق‌هایی با کابینت بسیار تیره نیز استفاده نکنید  برخی نسبت به هماهنگ‌ بودن رنگ همه‌چیز حساس هستند، اما کابینت چوب گردو با پارکت چوب گردو هم‌خوانی ندارد. گاهی برای ایجاد نمایی بهتر باید در اتاق تضاد رنگی وجود داشته باشد.

پارکت رنگ روشن

پارکت رنگ روشن مانند چوب افرا نیز  بسیار رایج است. اگر کمی فکر کنید حتما کف باشگاه ورزشی و خانه‌هایی با این رنگ پارکت را به خاطر خواهید آورد.

طراحی دکوراسیون

 اتاقی با پارکت رنگ روشن تنوع زیادی دارد. این نوع پارکت به شما فضای روشنی می‌دهد که زمینه‌ی مناسبی برای استفاده از تنوع‌ رنگی مختلف است. پارکت سفید تقریبا با همه‌چیز هماهنگ می‌شود. چوب کرباس رنگ روشن نیز انتخاب مناسبی برای کفپوش از نوع پارکت است، زیرا بدون استفاده‌ی مستقیم از رنگ سفید همان رنگ را نشان می‌دهد. می‌توانید از انواع مختلف چوب برای ایجاد کفپوش رنگ روشن استفاده کنید. افرا و بلوط رایج‌ترین انواع چوب هستند، اما استفاده از دیگر انواع چوب نیز ممکن است.

موانع احتمالی

بسته به طیف رنگی مورد نظر شما، استفاده از پارکت رنگ روشن می‌تواند دردسرساز باشد.

رنگ پارکتی که انتخاب می‌کنید برای ایجاد ظاهر مورد نظر شما مهم است. برای نمونه، پارکت یک دست مانند افرای سفید یا کاج سفید، ظاهری بسیار سفید خواهند داشت؛ گرچه زدن روغن به آن‌ها ظاهر زردتری می‌دهد.

از پارکت رنگ روشن کجاها استفاده نکنیم؟

شرایطی مختلفی وجود دارد که استفاده از پارکت سفید در آن‌ها مناسب نیست. برخی نسبت به تمیز بودن حساس هستند. مشاهده‌ی خاک و قطعات ریز روی پارکت سفید دشوارتر است، این می‌تواند مثبت یا منفی باشد. در مورد تعمیر و نگهداری نیز استفاده از براق‌کننده روی زمین تمیز کردن آن را راحت‌تر می‌کند.

جدیدترین مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!